Для друку поліграфічних альбомів і класичних фотокниг використовується принципово різне устаткування, технологія відтворення зображення і папір, що від початку слід враховувати при підготовці файлів.

Класична фотокнига друкується способом хімічного (мокрого) друку, в ній використовується спеціальний папір зі світлочутливою ​​емульсією і не використовується ні грама фарби. Саме завдяки цьому при друці у професійній лабораторії виходить якісна фотографія з широким колірним охопленням і плавними тоновими переходами. За якістю зображення хімічний метод до сих пір вважається еталонним.

Кожен розворот фотокниги – це окрема фотографія, з єдиною площиною друку на твердих сторінках на основі пластику товщиною 1-1,5 мм. зі згином і без розриву по центру. В результаті фотокнига розкривається на 180 градусів. Це дозволяє використовувати при верстці весь розворот цілком. Багатий вибір обкладинок (текстиль, шкіра, шкірзам), декору (тиснення, металеві шильди з гравіюванням, фото і тканинні вставки.

Плюси технології:

1) якісний хімічний фотодрук.

2) щільна основа: фотографії не помнуться, не затруться і не втратять яскравість.

3) широкий вибір обкладинок.

4) розкриття книги на 180 градусів без розривів.

5) довговічність.

Мінуси технології:

1) це дорогий продукт (ціна відносно вище, ніж у поліграфічних книг).

2) наявність основи робить книгу важчою.

 

Поліграфічні альбоми друкуються на поліграфічному обладнанні – такий друк називається «повноколірним» (тріадним). Фарби наносяться на папір і не змішуються, утворюючи зображення точками (растром) одна поруч з іншою. В поліграфії можлива втрата чіткості, легка розмитість або невелика зернистість. Двосторонній друк поліграфічного альбому відбувається на м’яких листах щільністю паперу 200 г / м2, які потім збираються в блок і надійно прошиваються. На відміну від класичної фотокниги, в поліграфічному альбомі листи йдуть в основу корінця. І це обов’язково варто враховувати при підготовці макета. Обкладинка може бути із шкірзаму, тектилю та фотообкладинка.
Плюси технології:

1) велика кількість листів.

2) через тонкі сторінки така книга відносно легка.

3) швидкість виробництва.

Мінуси технології:

1) передача кольору гірше, ніж у фотографій, надрукованих хімічним способом.

2) сторінки скріплені в корінець. Не можна розмістити панорамне фото на весь розворот.

3) недовговічність книги.

 

Галерея: